AGD

Jak zaoszczędzić na elektronice i AGD przed ślubem?

Data została ustalona, goście zaproszeni, magiczny dzień coraz bliżej… Wesele nadchodzi wielkimi krokami, ale wciąż szukasz oszczędności? Ślub to najważniejszy dzień w życiu i chcemy, by był jak najpiękniejszy, ale to niestety kosztuje. W dzisiejszych czasach zwłaszcza elektronika i sprzęt AGD mogą nadwyrężyć budżet nowożeńców ze względu na wysokie ceny. Jak ciąć koszty i jak zaoszczędzić na elektronice i AGD przed ślubem?

Zakupy mogą poczekać

Zacznijmy od najprostszego rozwiązania. Jeśli niedługo staniecie przed ołtarzem i szukacie oszczędności na elektronice i artykułach gospodarstwa domowego, po prostu… nie kupujcie ich! Czy naprawdę potrzebujesz nowego telefonu? Może jednak obecny model jeszcze chwilę posłuży? Obita lodówka w kuchni jest irytującym widokiem? Spróbuj ją przykryć specjalną okleiną, ale nie wyrzucaj pochopnie na śmietnik! Każdy z nas chciałby na co dzień posługiwać się ultraszybką elektroniką i sprzętem AGD, ale ślub to poważniejszy powód do oszczędzania, prawda?

Pożyczaj to czasem dobry obyczaj

Awaria odkurzacza to problem, ale czy od razu trzeba biec do sklepu po nowy? Co jeśli przyszli teściowie mają zapasowy model na zbyciu? Warto popytać – może ktoś z bliskich jest w stanie na kilka miesięcy pożyczyć potrzebny sprzęt – telewizor, dodatkowy monitor, drukarkę czy kuchenkę mikrofalową. Wy w tym czasie z łatwością odłożycie przysłowiowe kilka groszy na lepszy sprzęt! Dodatkowo z pewnością sprawicie przyjemność osobie, która Wam pomogła – bo kto nie chce pomagać nowożeńcom?

Z drugiej ręki

Narzeczeni mają ograniczony budżet, ale bez lodówki ciężko się żyje. Poszukaj używanego sprzętu na portalu z lokalnymi ogłoszeniami! W mediach społecznościowych są też specjalne grupy, gdzie życzliwi ludzie wymieniają się sprzętami lub oddają je za darmo. Może akurat znajdziesz to, czego aktualnie potrzebujecie? Fakt – używana pralka nie jest marzeniem każdej przyszłej pani domu, ale pięknie przystrojony kościół czy energetyczna orkiestra weselna swoje kosztują. Zacznij oszczędzać na elektronice czy AGD tuż przed swoim ślubem!

Idealny prezent nie istn…

Sam ślub to wyjątkowy dzień w Waszym życiu. Wiele osób będzie chciało Wam okazać, jak wiele dla nich znaczycie. Tradycją jest wręczanie młodej parze prezentów. Część osób decyduje się na przysłowiową „kopertę” z pieniędzmi, a część chce zrobić nowożeńcom prezent rzeczowy. Dyskretnie dajcie znać osobom w swoim otoczeniu, czego Wam brakuje w przyszłym wymarzonym domu. Wasza pasja to fotografia? Powiedzcie, o jakim aparacie marzycie – może ktoś właśnie chce kupić Wam coś z elektroniki! Jesteście kawoszami? Niech ktoś Wam podaruje ekspres do kawy w ramach prezentu z kategorii małe AGD! Powiedzcie o tym świadkom, już ich w tym głowa, by do innych dotarła ta informacja. A Wy tuż przed ślubem zaoszczędzicie na zakupie sprzętu!

Promocje i okazje

Jeśli jednak po ślubie otrzymacie od gości w prezencie pieniądze, nie trwońcie ich na drogą elektronikę i AGD! Szukajcie promocji, kuponów zniżkowych, rabatów na zakup kilku sprzętów. W ten sposób zaoszczędzicie parę groszy – już po ślubie, ale na nowej drodze życia!