Studia czy kurs kwalifikacyjny z zarządzania oświatą online – co wybrać?

Praca w branży edukacyjnej nie ogranicza się wyłącznie do bycia nauczycielem czy pedagogiem szkolnym. Możesz również zostać liderem zespołu, obejmując stanowisko kierownicze w różnego rodzaju placówkach oświatowych. Brzmi zachęcająco? W takim razie masz dwa rozwiązania: studia podyplomowe i kurs kwalifikacyjny z zarządzania oświatą online. Wzięliśmy pod lupę obie opcje.

Zarządzanie oświatą na kursie kwalifikacyjnym – dla kogo?

Zaraz podpowiemy ci, co jest lepszym wyborem, jeśli zależy ci na zdobyciu wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania oświatą – kurs kwalifikacyjny czy studia. Przed ten warto jednak sprawdzić, komu polecamy ten kierunek zawodowy. Przede wszystkim jest on adresowany do osób z wykształceniem wyższym, w szczególności do pedagogów i nauczycieli, ale nie tylko. To również dobry wybór w przypadku osób, które przygotowują się do objęcia stanowiska kierowniczego w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub organach nadzorujących działalność oświatową.

Zarządzanie oświatą – kurs czy studia?

Co wybrać: zarządzanie oświatą na kursie kwalifikacyjnym czy studiach podyplomowych? Wzięliśmy pod lupę kilka istotnych czynników.

  • Koszt nauki – pod tym względem lepiej wypada kurs kwalifikacyjny. Jest o wiele tańszy od studiów podyplomowych.
  • Długość nauki – w przypadku studiów podyplomowych są to 2 semestry, a dokładniej: 228 godzin i 30 godzin praktyk zawodowych. Z kolei uczestnicy kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą przerabiają  w dogodnym dla siebie tempie 160 godzin teorii i realizują 50 godzin praktyk. Dzięki temu można ukończyć kurs w miesiąc lub w rok. Wszystko zależy od twoich chęci i wolnego czasu.
  • Kwalifikacje – studia podyplomowe mają charakter kwalifikacyjny, podczas gdy kurs pedagogiczny umożliwia zdobycie kwalifikacji i dokumentacji zgodnych z rozporządzeniem MEiN.

A jak wygląda program studiów podyplomowych? Słuchacze uczą się o ekonomii w edukacji, technikach informacyjnych w zarządzaniu szkołą czy kompetencjach przywódczych dyrektora. W przypadku kursu kwalifikacyjnego z zarządzania oświatą online lista poruszanych tematów jest o wiele dłuższa i obejmuje np. cechy efektywnego zespołu, wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa wśród uczących się, zarządzanie finansami w szkole czy procedurę rekrutacji i selekcji pracowników.

Nauka dopasowana do twoich potrzeb. Kurs kwalifikacyjny z zarządzania oświatą online

Nie idź na żadne kompromisy zarówno pod względem jakości kształcenia, jak i jego formy. Jeżeli zależy ci na wygodzie i elastyczności, to doskonałym wyborem jest pedagogiczny kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą online. Dzięki edukacji z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, możesz realizować program w dogodnym dla siebie tempie, łącząc go z obowiązkowymi praktykami. Dostęp do materiałów dydaktycznych nie jest w żadnym stopniu ograniczony, dzięki czemu możesz uczyć się rano, w nocy, w weekendy. A to wszystko w połączeniu z możliwością zdobycia kwalifikacji zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz znacząco niższymi kosztami edukacji.

Komentarz