Kurs coachingu – na czym polega i do czego może się przydać?

Kurs coachingu to doskonała inwestycja, która może otworzyć drzwi do wielu nowych możliwości. Daje szanse nie tylko na zdobycie nowego zawodu, ale również rozwój osobisty. Na czym polega i do czego może się przydać?

Jak wygląda kurs coachingu?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że coaching z roku na rok zyskuje na popularności. Trudno się dziwić! Praca z coachem to doskonały sposób na odnalezienie własnej ścieżki życiowej, zbudowanie pewności siebie, a także jasne określenie celów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się kursy coachingowe, dzięki którym można zdobyć nowy zawód – zawód coacha. Na czym dokładnie polega szkolenie z coachingu?

Kurs coachingu zazwyczaj składa się z kilku modułów, które obejmują najważniejsze zagadnienia. W pierwszej kolejności uczestnicy zapoznają się z teorią, podczas której mają do czynienia z następującymi zagadnieniami: czym jest coaching, rodzaje coachingu, korzyści z coachingu, aktywne słuchanie, zadawanie pytań coachingowych, budowanie relacji z klientem, ustalanie celów, tworzenie planu działania. Ponadto poznają narzędzia coachingowe, takie jak koło życia, skalowanie, metafory, wizualizacje, modele coachingowe.

Druga część kursu to praktyka, podczas które uczestnicy wykonują ćwiczenia coachingowe, a także symulacje sesji coachingowych.

Po ukończeniu kursu coachingu i zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują certyfikat, który uprawnia ich do wykonywania zawodu coacha.

Do czego może przydać się kurs coachingu?

Kurs coachingu to uniwersalna wiedza i umiejętności, które można wykorzystać w różnych dziedzinach życia. Będzie przydatnym narzędziem zarówno w rozwoju osobistym, jak i zawodowym. Zdobyta wiedza pomoże Ci w budowaniu pewności siebie, zwiększa motywację oraz kształtuje umiejętności interpersonalne. Ponadto nauczysz się także skutecznego radzenia sobie ze stresem i wyzwaniami.

Kurs coachingu to nie tylko nowe umiejętności, ale również szansa na zmianę kariery i rozpoczęcie własnego biznesu. Po ukończeniu kursu z certyfikatem możesz zostać coachem i prowadzić sesje coachingowe, pomagając ludziom w osiąganiu ich celów. Do wyboru masz m.in.: prowadzenie sesji indywidualnych, wspieranie firm w osiąganiu celów biznesowych poprzez coaching kadry zarządzającej i pracowników.

Możesz także wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie do napisania e-booka o coachingu, który pomoże innym ludziom w rozwoju osobistym, prowadzić warsztaty oraz szkolenia indywidualne i dla firm.

Ponadto umiejętności coachingowe są bardzo cenione na rynku pracy i mogą zwiększyć Twoje szanse na awans lub zmianę pracy.

Gdzie zrobić kurs coachingu?

Kurs coachingu oferuje m.in. Szkoła Męskiego i Damskiego Stylu. Co istotne, kurs kończy się egzaminem i uzyskaniem akredytacji VCC, uprawniającej do wykonywania zawodu coacha. Program szkolenia obejmuje:

  • wprowadzenie do coachingu,
  • umiejętności coachingowe,
  • narzędzia coachingowe,
  • coaching w praktyce.

Szkolenie prowadzone jest przed doświadczoną coach, która zapewnia profesjonalną atmosferę i skuteczne przekazywanie wiedzy.