Jak poradzić sobie z przebarwieniami na twarzy?

Przebarwienie na twarzy to problem natury estetycznej, z którym zmaga się wiele osób. I mimo że nie są one groźne, stale poszukuje się sposobów, które pomogłyby je wyeliminować. Wynika to z faktu, że negatywnie wpływają na wygląd, a tym samym mają także przełożenie na samopoczucie. Mogą znacznie zmniejszyć pewność siebie i obniżyć poczucie własnej atrakcyjności. Wszystko to sprawia, że warto dowiedzieć się, jak poradzić sobie z przebarwieniami na twarzy.

Skąd się biorą przebarwienia na twarzy?

Istnieje wiele przyczyn, które mogą powodować pojawienie się na twarzy przebarwień. Należy do nich m.in. trądzik, a także antykoncepcja hormonalna. Oprócz tego objawy tego typu mogą być wywołane przez leki czy zioła o działaniu fotouczulającym, a także schorzenia wątroby czy nerek. Dość często przyczyną jest także starzenie się organizmu oraz uwarunkowania genetyczne. Najpowszechniejszym czynnikiem, który wpływa na powstawanie przebarwień na twarzy jest jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV.

Skóra, które jest narażona na działanie promieni słonecznych, może uruchomić mechanizmy obronne. Wymuszają one nadprodukcję melaniny, czyli barwnika skóry. Jeśli odpowiedzialne za niego melanocyty działają nieprawidłowo, może to skutkować pojawieniem się nieestetycznych brązowych plam na twarzy czy dekolcie. Osoby, które mają do nich tendencję, zmagają się z tym problemem przede wszystkim wiosną i latem, kiedy nasłonecznienie jest największe. Czy istnieje zatem jakiś skuteczny sposób, aby pozbyć się nieestetycznych przebarwień?

Krem na przebarwienia na twarzy

Przebarwienie mogą pojawiać się na twarzy niezależnie od fototypu skóry. Sprawiają, że przybiera ona niejednolity kolor i widnieją na niej brązowe plamy różnej wielkości. Aby nie narazić się na powstanie nieestetycznych zmian na twarzy, z pewnością warto unikać słońca. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Z tego powodu trzeba zadbać o odpowiednią ochronę, jaką może zapewnić właściwie dobrany krem na przebarwienia na twarzy. Doskonałym przykładem kosmetyku tego typu jest krem La Roche Posay MELA B3. Jest to korygujący krem na dzień przeciw przebarwieniom i ich nawrotom, którego skuteczność została potwierdzona klinicznie. Jego działanie opiera się na trzech filarach – po pierwsze dzięki filtrom SPF 30 chroni przeciw promieniowaniem UVA i UVB, ograniczający tym samym ryzyko powstania przebarwień. Po drugie redukuje powstałe już i utrwalone plamy posłoneczne. Co więcej, wyrównuje koloryt na wszystkich odcieniach skóry.

Z czego wynika skuteczność kremu na przebarwienia MELA B3?

Aby krem na przebarwienia na twarzy działał skutecznie, powinien być bogaty w składniki o udowodnionym pozytywnym działaniu. Należą do nich dostępne w kremie MELA B3 Melasyl, Niacynamid oraz LHA.

Melasyl skutecznie redukuje przebarwienia, ponieważ odpowiada za przechwytywanie nadmiaru melaniny, zanim doprowadzi ona do powstania nieestetycznych plam. Z kolei Niacynamid, czyli jedna z form witaminy B3 wzmacnia naturalną barierę skórną i ma właściwości łagodzące. Jednocześnie skutecznie koryguje przebarwienia. Ostatni istotny składnik, który zawarty jest w kremie od La Roche Posay, czyli LHA to pochodna kwasu salicylowego. Wykazuje on złuszczające działanie, dzięki czemu pozwala pozbyć się istniejących przebarwień i stymuluje proces odnowy komórkowej. Połączenie tych trzech składników ma doskonałe działanie na skórę skłonną do powstawania plam, co zostało potwierdzone badaniami.

Podsumowując, przebarwienia na twarzy to problem natury estetycznej, z którym można sobie jednak poradzić. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich kosmetyków o potwierdzonym działaniu klinicznym. Pomogą one zadbać o skórę, szczególnie wiosną i latem, kiedy ekspozycja na promienie słoneczne jest największa.