Jak tanio podróżować samolotem na studiach?

Studenci często mają niewielki budżet na wynajęcie akademika lub pokoju oraz utrzymanie się w większym mieście, dlatego na wakacyjne wyjazdy pozostaje im niewiele pieniędzy. Nie muszą jednak z nich rezygnować i spędzać wakacji jedynie w pracy lub domu, gdyż z powodzeniem mogą skorzystać z tanich lotów po całym świecie. Jak tanio podróżować na studiach? Gdzie można lecieć z niewielkim budżetem?

Lotniska obsługujące tanie linie lotnicze

Aby tanio podróżować w trakcie studiów, warto sprawdzić, skąd latają tanie linie lotnicze. Wybierając je, już za kwotę kilkudziesięciu złotych można dotrzeć do europejskich stolic i innych znanych miast na całym kontynencie. Jednym z lotnisk, z których można tanio wyruszyć w podróż za granicę, jest lotnisko Berlin Brandenburg Parking przy lotnisku, liczne połączenia kolejowe i autobusowe prosto pod terminal oraz taksówki ułatwiają dotarcie do portu w cenie akceptowalnej dla studenta. Dzięki temu mogą wybrać się z lotniska, gdziekolwiek zechcą i jednocześnie dotrzeć na nie w korzystnej cenie.

W przypadku studenckich wyjazdów w większej grupie warto przemyśleć dojazd na lotnisko w Berlinie własnym samochodem. Taki wybór zapewnia większą elastyczność w zarządzaniu czasem i jednocześnie nie wymaga ponoszenia wysokich wydatków na osobę. Parking pod lotniskiem można znaleźć w serwisie Parkos.

Tanie linie lotnicze a bagaż

Tanie linie lotnicze sprzedają bilety w niskich cenach, jednak w ramach podstawowego biletu pasażer może zabrać na pokład jedynie bagaż podręczny. Z tego powodu każda dodatkowa walizka jest płatna, co oznacza, że studenci powinni dobrze przemyśleć, ile bagażu chcą zabrać ze sobą. Bagaż podręczny o wymiarach dopuszczalnych w danej linii w zupełności wystarcza, by zapakować najpotrzebniejsze ubrania, rzeczy osobiste i kosmetyki na kilkudniową wycieczkę. W razie dłuższych wyjazdów pasażerowie podróżujący wspólnie mogą złożyć się na jeden bagaż rejestrowany, który pomieści do 20 kg. Dzięki temu mogą ograniczyć koszty i jednocześnie wziąć ze sobą wszystko, czego potrzebują.

2.png

Podróżowanie w niskim sezonie

Bilety na samolot w wysokim sezonie są kilkukrotnie droższe niż poza sezonem. W miesiącach zimowych można lecieć za granicę za ułamek standardowej ceny. Najtańsze bilety są dostępne w styczniu i lutym, dlatego studenci, którzy szybko uporają się z sesją i egzaminami, bez przeszkód mogą wybrać się na wycieczkę w czasie przerwy międzysemestralnej. Bilety na samolot warto rezerwować z wyprzedzeniem, gdyż wtedy dostępnych jest wiele kierunków i miejsc w samolotach o różnych godzinach. Niskie ceny obowiązują również na dzień lub dwa przed odlotem, jednak wtedy ryzykuje się, że poleci się w innym kierunku, niż wcześniej się planowało. Może to generować problemy ze znalezieniem noclegu w korzystnej cenie.

Tanie noclegi w hostelach

Studenci mogą wchodzić do wielu atrakcji i muzeów w Europie bezpłatnie, jednak nadal muszą ponosić koszty noclegów. W przypadku budżetowych podróży samolotem do innych krajów warto poszukać równie tanich noclegów. Można znaleźć je w dobrych hostelach, które przyjmują wyłącznie młodych ludzi skupiających się na zwiedzaniu w ciągu dnia. W hostelach dostępne są pokoje wieloosobowe, w których nocleg kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych za noc, nawet gdy hostel znajduje się w centrum miasta. Tanie noclegi można rezerwować nawet na jedną noc, dlatego sprawdzają się doskonale w trakcie krótkich city breaków. Hostele zwykle mają recepcje działające całodobowo, co stanowi dodatkowy atut w przypadku przylotu w godzinach nocnych.

/ Artykuł powstał na zlecenie firmy Parkos.