Jak dodać włosom objętości w naturalny sposób?

Wiele kobiet marzy o pięknych i gęstych włosach. Jednak jak na złość matka natura obdarzyła je włosami cienkimi i płaskimi u nasady. Czy trzeba zaakceptować ten fakt? Jasne, że nie i wcale nie trzeba decydować się na przedłużanie czy zagęszczanie włosów. Można zrobić to w pełni naturalny sposób.

Mały trik, a świetny efekt, czyli jak dodać włosom objętości?

Małe rzeczy mają często duże znaczenie i właśnie tak będzie w tym przypadku. Mamy tutaj na myśli to, że mały trik sprawi, że Wasze włosy zyskają objętość i zostaną podniesione u nasady. Zacznijmy od tego, że należy włosy umyć szamponem ze skrzypem polnym. Po umyciu trzeba sięgnąć po odżywkę z dodatkiem miodu, witaminy C oraz olejków owocowych. Odżywkę nakładamy 2 cm poniżej nasady, tak, aby włosy zostały nawilżone, ale nie doszło do ich przetłuszczania się. Teraz można już przejść do kolejnego etapu. W tym przypadku mamy na myśli fakt, że należy jeszcze wykonać płukankę z rumianku. Oczyści ona skórę głowy, ale też sprawi, że włosy zyskają nieco objętości. Po rozczesaniu kosmyków należy suszyć je trzymając głowę w dół. Koniecznie użyjcie dyfuzora. Na koniec możecie jeszcze zastosować odrobinę lakieru do włosów, ale nie jest to konieczne. Wasza fryzura zyska objętość, a efekt „wow” jest gwarantowany.

Keratyna na włosy i wszystko jasne – jak ją właściwie stosować?

Aby podnieść włosy u nasady, a przy tym wzmocnić ich strukturę, warto zastosować keratynę. Co daje keratyna na włosy? Już tłumaczymy. Otóż jest to białko, które w naturze jest budulcem włosa. Dzięki stosowaniu keratyny w kosmetykach można wzmocnić włosy, sprawić, że stają się one grubsze. Wynika to z tego, że keratyna odbudowuje ubytki powstałe w ich strukturze, a do tego wszystkiego nadaje włosom w pełni zdrowy wygląd. Już po kilku użyciach kosmetyków z keratyną zauważycie, że włosy są mocniejsze i grubsze, a do tego mniej wypadają. Zatem warto ją stosować – koniecznie należy robić to regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.

Fryzura i koloryzacja dodające włosom objętości – jakie wybrać i jak stylizować?

Odpowiednio dobrana fryzura i koloryzacja także mogą sprawić, że Wasze włosy będą wydawać się gęstsze i grubsze. Otóż najlepiej sprawdzają się fryzury lekko wycieniowane od wysokości brody. Dzięki temu fryzura zyskuje lekkość, ale i staje się pełniejsza. Z kolei grzywka powinna być przedzielona i wycieniowana na końcówkach. Nie zapomnijcie jeszcze o odpowiedniej długości włosów, która powinna sięgać do linii ramion. Zbyt długie włosy wydają się klapnięte i mało gęste, podobnie jak zbyt krótkie. U nasady włosy można jeszcze lekko podnieść poprzez lekkie tapirowanie. Teraz czas przejść do koloryzacji. Przede wszystkim trzeba unikać zbyt ciemnych kolorów, które nie tylko dodają lat, ale też powodują klapnięcie włosów u nasady. Możemy Wam polecić koloryzację sombre w ciepłych odcieniach blondu i z nutą miodowych refleksów. Swoją drogą taka koloryzacja odejmuje lat i wygładza rysy twarzy. Do tego wszystkiego pasuje każdej kobiecie. Jak układać włosy do ramion z koloryzacją somre? Wystarczy tylko wysuszyć je suszarką z dyfuzorem bądź też modelować je na grubej szczotce. Jeżeli zmagacie się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów u nasady, to wetrzyjcie w nie odrobinę mąki ziemniaczanej, które wchłonie nadmiar sebum, a potem wyczeszcie ją i gotowe.