Szukasz studiów prawniczych we Wrocławiu? Sprawdź, dlaczego nasza Wyższa Szkoła Prawa powinna być Twoim pierwszym wyborem

Studia prawnicze nie są łatwe. Od studentów wymagane jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne zanim jeszcze rozpoczną naukę na tym kierunku. Jednak również sami studenci mogą, a wręcz powinni wymagać wiele od swojej uczelni. Jeśli Ty również masz określone wymagania wobec wymarzonych studiów prawniczych we Wrocławiu, zacznij rozpatrywanie ofert uczelni od Wyższej Szkoły Prawa. To właśnie od naszej uczelni powinieneś zacząć, zwłaszcza jeśli…

Interesują Cię studia na kierunku Prawo lub Bezpieczeństwo wewnętrzne z bardzo atrakcyjnymi specjalnościami

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu jest uczelnią prawniczą, ale nie ograniczającą się wyłącznie do ściśle prawniczych kierunków. Oprócz samego Prawa w formie 5-letnich jednolitych studiów magisterskich, masz tu do wyboru również studia Bezpieczeństwo wewnętrzne skierowane do osób zainteresowanych nieco innymi aspektami ładu społecznego i ochrony ludności. Do tego oba z tych dwóch kierunków dzielą się na specjalności, z których każda jest na swój sposób niezwykle atrakcyjna. I tak np. w ramach studiów prawniczych masz do wyboru specjalności:

  • Prawo w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości
  • Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów

W zależności od tego, którą specjalność wybierzesz, wprowadzą Cię one na nieco inną ścieżkę kariery, stawiając nacisk na odmienne aspekty prawa. Podobnie jest w przypadku Bezpieczeństwa wewnętrznego. Studenci Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu wybierający ten kierunek będą mogli zadecydować, czy bardziej interesuje ich:

  • Kryminologia i kryminalistyka
  • Cyberbezpieczeństwo
  • czy może Zarządzanie kryzysowe.

Studia na każdej z tych specjalności, tak jak i studiowanie samego prawa, bardzo mocno nakierowane są na zdobywanie praktycznych doświadczeń, nie samej tylko wiedzy teoretycznej, dlatego kadra akademicka Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu składa się przede wszystkim właśnie z praktyków mających za sobą wiele lat doświadczeń zdobywanych na ważnych dla bezpieczeństwa państwa stanowiskach.

Szukasz uczelni prawniczej w doskonałej lokalizacji, z bardzo dobrą bazą dydaktyczną

Studia we Wrocławiu to nie tylko nauka. Poza godzinami spędzanymi na uczelni masz pełne prawo planować swój czas w towarzystwie znajomych, a Wrocław – Europejska Stolica Kultury – dostarczy Ci wielu okazji do niezapomnianych spotkań. Studiując w Wyższej Szkole prawa zapewniasz sobie łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych atrakcji Wrocławia, gdyż jej siedziba znajduje się w samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Słodowej, Hali Targowej oraz Ostrowa Tumskiego. Nie musisz się jednak obawiać, iż sąsiedztwo gwarnego centrum może jakkolwiek negatywnie wpłynąć na Twoją edukację. Umiejscowienie uczelni na Wyspie Piaskowej, na ul. św. Jadwigi 12, zapewnia odpowiednie odseparowanie od miejskiego ruchu i hałasu. Sam uczelniany budynek w przeszłości stanowił siedzibą klasztoru, a jego grube mury do dziś sprzyjają skupieniu, wyciszeniu i nauce, odcinając studentów od tętniącego życiem miasta.

Jeśli masz ochotę obejrzeć uczelniane budynki bez wychodzenia z domu, na internetowej stronie Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu masz możliwość wybrać się na wirtualny spacer po naszej kameralnej Uczelni. Zajrzyj do pomieszczeń wykładowych, do uczelnianej sali sądowej, nowoczesnych pracowni komputerowych, klimatycznej biblioteki, a także do Biura Obsługi Studentów czy Akademickiego Biura Karier. Wszystko to czeka na Ciebie zarówno w formie wirtualnej, jak i całkowicie realnej. Serdecznie zapraszamy!