System GPS w pojazdach dostawczych – jakie są jego korzyści?

Instalowanie innowacyjnych technologii GPS w pojazdach dostawczych to już niemal codzienność. Jednak wyłącznie niektóre narzędzia zwiększają funkcjonalność floty, co przekłada się na szereg realnych korzyści dla właścicieli firm. W dzisiejszej publikacji prezentujemy najważniejsze zalety profesjonalnego oprogramowania, które obniżają koszty operacyjne każdej firmy, a jednocześnie zwiększają jej konkurencyjność oraz potencjał do rozwoju. Zatem o czym należy pamiętać w kontekście planowanej inwestycji?

System GPS, czyli całodobowy podgląd 

System GPS do pojazdów dostawczych może być tym elementem, który zdecyduje o podjęciu danej współpracy lub jej odrzuceniu, czego najlepszym dowodem jest właśnie pierwszy atut. Dlaczego?

Opisywana funkcja pozwala bowiem na aktualizowanie bieżącej pozycji pojazdu, a w efekcie samego ładunku. Błyskawiczny model działania oraz niezwykle dokładne mapy sprawiają, że nie ma tutaj miejsca na brak przejrzystości i transparentności. A to właśnie te cechy stają się pożądane dla potencjalnych klientów z sektora TSL!

Monitoring ładunków w czasie rzeczywistym był również tematem debaty zorganizowanej przez Polski Instytut Transportu Drogowego. Wówczas eksperci wskazywali na konieczność dopasowania się do rosnących oczekiwań konsumentów, a także ważną sposobność obniżenia kosztów operacyjnych. To jednak nie koniec wszystkich zalet!

Lokalizator GPS a analiza środowiska pracy 

Perspektywa dokładnego zbadania i poznania własnych warunków realizowania poszczególnych zadań zawodowych jest nader istotna dla identyfikacji problemów oraz skutecznego ich eliminowania. Specjalistyczny system monitoringu generuje korzyści już podczas prowadzenia pojazdu, ale również dla celów administracyjnych.

Pierwszy punkt odnosi się zatem do kontroli zużycia paliwa. Inteligentna technologia pozwala na stałe weryfikowanie jego poziomu, przy uwzględnieniu rzeczywiście przebytej drogi. Wówczas system otrzymuje szereg bardzo wartościowych danych, które umożliwiają dokładne określenie efektów przyszłej eksploatacji, a także identyfikowanie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości lub anomalii.

Co więcej, praktyczne oprogramowanie rozpoznaje także moment uzupełniania zapasów paliwa, co znacznie ułatwia późniejsze zarządzanie fakturami. I to właśnie tutaj aktywuje się administracyjny charakter systemu. 
Wykonanie danego zlecenia przewozu to jedynie część odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Kolejna sekcja wymaga dokładnego zarządzania dysponowanymi środkami oraz przeprowadzanymi transakcjami. Oprogramowanie sprawdza się również w tym przypadku!

Doskonałym przykładem jest narzędzie sygnowane marką ASNET – te zapewniają bowiem automatyczne raporty na temat posiadanej floty. Takie zestawienie pozwala na stworzenie intuicyjnego obrazu wszystkich pojazdów oraz ich indywidualnych  właściwości. 

Dzięki temu dostosujesz dane auto do specyfiki zadania lub kierunku przyszłej wyprawy. Wyniki mogą również sugerować konieczność wprowadzenia modyfikacji eksploatacyjnych. W konsekwencji, sprawdzona aplikacja monitorująca nie reprezentuje wyłącznie systemu nadzorowania samochodów dostawczych, ale jest narzędziem usprawniającym zarządzanie całą firmą!

Czy monitoring GPS pływa na optymalizację procesów?

Zdecydowanie tak! Obszar usług transportowych wyróżnia się ogromną dynamiką zmian oraz nieustannych przekształceń. To predyspozycje do błyskawicznej adaptacji bardzo często warunkują, czy przewoźnik będzie w stanie utrzymać pozycję konkurencyjną oraz zdobywać kolejnych klientów.

Nowoczesne systemy monitoringu projektowane są z myślą o tych okolicznościach prowadzenia firmy przewozowej. Właśnie dlatego oprogramowanie swobodnie integruje się z systemem E-Toll oraz SENT, co nie wymaga angażowania dodatkowych środków ze strony przewoźnika.

Taki system jest bardzo uniwersalny, dzięki czemu może być wykorzystywany do obsługi pojazdów ciężarowych, ale także dostawczych, a nawet w trakcie przewozu pasażerów. Inwestycja w narzędzie oznacza jednocześnie całodobowy dostęp do zespołu technicznego, który gwarantuje kompleksowe wskazówki oraz instrukcje wykorzystywania oprogramowania. 


Warto podkreślić, że funkcjonalny system automatycznie wysyła specjalne powiadomienia alarmujące, które umożliwiają błyskawiczną reakcję, a gwarancja jest aktywna przez cały okres trwania kontraktu. Odkryj wszystkie profity innowacyjnego narzędzia do monitorowania pojazdów: https://asnetgps.pl!