Chcesz rozwijać swoją karierę zawodową? Ucz się języka hiszpańskiego!

Choć od wielu lat znajomość języka obcego pozwala lepiej zarabiać i realizować ciekawsze projekty, to coraz częściej pracodawcy szukają osób ze znajomością dwóch języków obcych. Wymóg ten pojawia się w ofertach pracy, praktycznie we wszystkich branżach, co oznacza, że nauczenie się drugiego języka obcego jest gwarancją osiągnięcia sukcesu zawodowego. Dlatego, że każdy z nas, będąc w szkole, uczył się języka angielskiego lub niemieckiego, rodzi się pytanie, który język, jako drugi jest doceniany przez pracodawców? To język hiszpański. Jest wiele branż zawodowych, w których ceniona jest umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim na poziomie podstawowym. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy zapisać się na kurs języka hiszpańskiego, poznaj powody, które utwierdzą Cię w przekonaniu, że nauka hiszpańskiego pozwoli Ci rozwijać się zawodowo!

Język hiszpański jako jeden z najczęściej poszukiwanych na rynku pracy

Czujesz, że Twoja kariera stanęła w miejscu? Szukasz sposobu na to, aby znów czuć satysfakcję z wykonywanych obowiązków? W takim razie zapisz się na kurs języka hiszpańskiego i odmień swoje życie zawodowe. Uznany na całym świecie, kanadyjski psycholingwistyk Frank Smith powiedział, że „jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze”. To stwierdzenie udowadnia, że warto uczyć się drugiego języka.

Jednak nauczenie się drugiego języka obcego dla wielu jest wyzwaniem. Jak pokazują badania TNS – zaledwie 15% Polek i Polaków może się pochwalić znajomością dwóch języków. Co więcej, tylko 3% polskiego społeczeństwa mówi kilkoma językami. Choć na świecie jest 7117 języków, tak naprawdę większość populacji świata posługuje się 23 językami. W Polsce największą popularnością cieszą się angielski, niemiecki oraz rosyjski, jako drugi często jest wybierany język hiszpański. Powodem jest prosta wymowa i klarowne zasady gramatyczne. Wymowa języka hiszpańskiego dla Polaków jest dość intuicyjna. Choć ten język wyróżnia się charakterystycznymi dźwiękami, nie sprawiają problemu Polakom. Nie bez powodu uważa się zatem, że kurs języka hiszpańskiego realizowany przez 30 tygodni pozwala nabyć umiejętność posługiwania się tym językiem na poziomie komunikatywnym.

W jakich branżach szczególnie docenia się znajomość języka hiszpańskiego?

Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami z pewnością wiesz już, że kurs języka hiszpańskiego może być czystą przyjemnością i kluczem do wielu sukcesów zawodowych. Czas przekonać się, w jakich branżach znajomość języka hiszpańskiego jest szczególnie ceniona. Sprawdź nasze zestawienie.

Turystyka międzynarodowa

Choć na świecie istnieje mnóstwo cudownych zakątków wartych zobaczenia, to właśnie Hiszpania co roku staje się najpopularniejszym kierunkiem turystycznym, zwłaszcza w Europie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ aż 3 na 25 najpopularniejszych miejsc turystycznych jest położonych w krajach, w których hiszpański jest językiem urzędowym. Jeśli pracujesz w turystyce lub wiążesz nadzieje z tą branżą, język hiszpański będzie strzałem w dziesiątkę.

Dziennikarstwo

Jesteś dziennikarzem? W takim razie zapisanie się na kurs języka hiszpańskiego z pewnością będzie dobrą decyzją. Po opanowaniu języka pisanego i mówionego, jako dziennikarz możesz znaleźć pracę w kraju hiszpańskojęzycznym. Umiejętność czytania ze zrozumieniem hiszpańskojęzycznej prasy pozwoli Ci także otrzymać pracę w mediach lub reklamie.

Handel

Znajomość języka hiszpańskiego przydaje się w spedycji oraz działach zakupów. W tych segmentach pracownicy na co dzień kontaktują się z kontrahentami z zagranicy zwłaszcza pochodzącymi z krajów latynoamerykańskich, tak więc znajomość języka hiszpańskiego z pewnością zwiększy komfort pracy i pozytywnie wpłynie na stosunki z klientem. Co więcej, jak pokazują dane z portalu Pracuj.pl znajomość dwóch języków, w tym hiszpańskiego staje się atutem na stanowiskach związanych z wdrażaniem metody ERP oraz inżynierią sprzedaży.

Jak widać, istnieje wiele branż, w których można zrobić użytek ze znajomości języka hiszpańskiego. Zapisując się na kurs języka hiszpańskiego, otwieramy sobie nowe możliwości biznesowe, ponieważ w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań znajduje się sporo oddziałów firm hiszpańskich i nie tylko. Jednak warto zaznaczyć, że w pracy z pewnością potrzebna będzie znajomość słownictwa technicznego związanego z daną dziedziną – można to łatwo i szybko “ogarnąć”, dzięki korepetycjom w renomowanej szkole języków obcych.

Znajomość angielskiego i hiszpańskiego – przewaga na rynku pracy

Jak potwierdzają dane zebrane przez portal Pracuj.pl, znajomość co najmniej jednego języka jest koniecznością na rynku pracy. Jednak jeśli doskonale znasz język angielski lub niemiecki i chcesz się wyróżnić na tle konkurencji, mamy złą wiadomość – znajomość wspomnianych języków niestety nie wystarczy. W dużych miastach takich jak Warszawa czy Poznań duże korporacje coraz częściej szukają kandydatów dwujęzycznych dlatego, jeśli posługujesz się już angielskim lub niemieckim, warto połączyć go z łatwym do przyswojenia językiem hiszpańskim.

Wspomniana „kombinacja językowa” daje ogromną przewagę na rynku pracy – angielski jest standardem, natomiast hiszpański jest językiem urzędowym aż w 20 krajach, a osoby hiszpańskojęzyczne stanowią 6% populacji świata. Jeśli chcesz dołączyć do tego zacnego grona, rozpocznij wysokiej jakości kurs języka hiszpańskiego. Wybór szkół językowych jest bardzo duży. Na szczególną uwagę zasługują te, które oferują możliwość dostosowania kursu języka hiszpańskiego do potrzeb kursanta.